Триумф на Мареј во Лондон за потврда на првото место на АТП листата

Триумф на Мареј во Лондон за потврда на првото место на АТП листата

Британецот Енди Мареј успеа да триумфира во финалето на Мастерсот во Лондон и со тоа потврди дека во моментов е најдобар тенисер на светот.

Куманово и Кожув гостуваат во дуели од БИБЛ лигата

Куманово и Кожув гостуваат во дуели од БИБЛ лигата

Две од четирите македонски екипи во регионалната Балканска кошаркарска лига (БИБЛ), денеска ќе ги одиграат своите петти натпревари.

НБА лига: Сигурни победи на фаворитите за највисок пласман

НБА лига: Сигурни победи на фаворитите за највисок пласман

Трите главни фаворити за шампионскиот трофеј во НБА лигата, остварија победи на натпревараите кои се одиграа ноќеска.

МЗТ Скопје Аеродром домаќин на ФМП

МЗТ Скопје Аеродром домаќин на ФМП

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром денеска во рамките на 10.коло од АБА лигата го пречекува тимот на ФМП.

Лајпциг гостува кај Баер Леверкузен

Лајпциг гостува кај Баер Леверкузен

Изненадувањето во Бундес лигата второпласираната екипа на Лајпциг вечерва се наоѓа пред тешко гостување бидејќи во рамките на 11.коло ќе игра на теренот на Баер Леверкузен.

Мурињо го бара Родригез

Мурињо го бара Родригез

Менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, побара од раководството на клубот, во зимскиот преоден рок да го донесе Хамес Родригез од Реал Мадрид.

Алкалоид нов европски шампион во шах

Алкалоид нов европски шампион во шах

Шаховскиот клуб Алкалоид од Скопје со пет победи и два нерешени резултата во седумте рунди го освои Европскиот клупски куп што изминатите седум дена се одржуваше во Нови Сад, Србија.

Нова убедлива победа на Голден СтејтНова убедлива победа на Голден Стејт

Нова убедлива победа на Голден Стејт

Минатогодишниот финалист и еден од главните претенденти за шампионскиот трофеј годинава во НБА лигата, тимот на Голден Стејт забележа нова убедлива победа.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.