Во ПСЖ се уверени дека Меси ќе остане, сакаат договор 1+1

Во ПСЖ се уверени дека Меси ќе остане, сакаат договор 1+1

Пари Сен-Жермен и Лионел Меси работат на продолжување на договорот. Според новинарот на „CBS Sports“, Бен Џејкобс, парижаните се уверени дека напаѓачот ќе потпише нов договор.

Сакраменто повтори рекорд во НБА

Сакраменто повтори рекорд во НБА

Екипата на Сакраменто кингс постигна 12 тројки во првата четвртина на натпреварот против Мемфис одигран рано утрово во „Голден 1 Центар“.

Скај спортс: Евертон одлучи да го отпушти Лампард

Скај спортс: Евертон одлучи да го отпушти Лампард

Френк Лампард денеска треба да се повлече од функцијата менаџер на Евертон. Според „Sky Sports“, одлуката за отказ на 44-годишниот специјалист е веќе донесена. Се очекува Евертон денеска да го објави заминувањето на Лампард како менаџер.

МЗТ Скопје загуби од Будуќност, но покажа дека ќе се бори до крај за опстанок во АБА-лигата

МЗТ Скопје загуби од Будуќност, но покажа дека ќе се бори до крај за опстанок во АБА-лигата

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром на домашен терен загуби од Будуќност со 90:86. Аеродромци беа блиску до изненадување, успеаја да се вратат од -19 и во финишот го израмнија резултатот, но немаа сили за целосен пресврт.

Зидан одбил пет репрезентации, сака да го води Јувентус

Зидан одбил пет репрезентации, сака да го води Јувентус

Францускиот фудбалски стручњак Зинедин Зидан сака да го предводи Јувентус.

Тејтум се искачи на второто место во трката за МВП, лидер и натаму Јокиќ

Тејтум се искачи на второто место во трката за МВП, лидер и натаму Јокиќ

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, продолжува да ги предводи кандидатите за МВП на сезоната во НБА. Кошаркарот на Бостон селтикс, Џејсон Тејтум се искачи на второто место, додека првата ѕвезда на Филаделфија, Џоел Ембиил е трет.

Финалето на СП во Катар го гледале 1,5 милијарди гледачи, воведниот натпревар

Финалето на СП во Катар го гледале 1,5 милијарди гледачи, воведниот натпревар

ФИФА ги објави ТВ рејтинзите на натпреварите од Светското првенство одржано во Катар на крајот на 2022 година.

Македонските фудбалери на 27. март против Фарските острови во Скопје

Македонските фудбалери на 27. март против Фарските острови во Скопје

Македонската машка фудбалска репрезентација на 27. март во Скопје ќе одигра пријателски натпревар против Фарските острови, што, воедно, ќе биде нивен прв меѓусебен дуел во историјата.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.