Џејмс и Мичел прогласени за играчи на неделата во НБА

Џејмс и Мичел прогласени за играчи на неделата во НБА

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс и членот на Кливленд кавалирс, Донован Мичел се прогласени за најдобри играчи минатата седмица во Западната, односно Источната конференција на НБА-лигата.

Мекиќ го напушти МЗТ Скопје, Американецот Кук негова замена

Мекиќ го напушти МЗТ Скопје, Американецот Кук негова замена

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром го донесе во своите редови Американецот Кеандре Кук на местото на репрезентативецот Адем Мекиќ, кој доби дозвола да го напушти клубот поради трансфер во странство.

Mанчестер Јунајтед најде нов напаѓач…во Турција!

Mанчестер Јунајтед најде нов напаѓач…во Турција!

Холандскиот напаѓач Вaут Вегорст наскоро би требало да биде промовиран во ново засилување на Манчестер Јунајтед. Фудбалерот на Бешикташ треба да пристигне на „Олд Трафорд“ на позајмица до крајот на сезоната со право на откуп на договорот.

Челзи потпиша со најдобриот стрелец на Молде

Челзи потпиша со најдобриот стрелец на Молде

Англискиот премиерлигаш Челзи на својата официјална веб-страница денес објави дека го комплетира трансферот на напаѓачот Давид Фофанa од Молде.

Гарсија го потврди датумот на почетокот на авантурата на Роналдо во Ал Наср

Гарсија го потврди датумот на почетокот на авантурата на Роналдо во Ал Наср

Сите оние кои очекуваа викендов да го видат напаѓачот Кристијано Роналдо на теренот со дресот на Ал-Наср останаа разочарани. 37-годишниот, кој пред само неколку дена пристигна во Саудиска Арабија, првиот меч со својот нов тим ќе го одигра на 22...

Лејкерси излегуваат од кризата, Антетокунмпо повторно ги спасува Бакс

Лејкерси излегуваат од кризата, Антетокунмпо повторно ги спасува Бакс

Бруклин Нетс ја прекина серијата на 12 победи, откако беше поразен од Чикаго со 121-112, во меч со многу емоции. Дурент постигна 44 поени, но тоа не беше доволно за да се избегне поразот на Нетс, додека тројца играчи на...

Леброн открива како на 38 години успева да игра на високо ниво

Леброн открива како на 38 години успева да игра на високо ниво

Напаѓачот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс раскажа како успева да игра на високо ниво на 38 години.

Роналдо на првата прес-конференција во Ал-Наср: Дојдов да играм, да победувам и да се забавувам

Роналдо на првата прес-конференција во Ал-Наср: Дојдов да играм, да победувам и да се забавувам

Кристијано Роналдо ја одржа првата прес-конференција по трансферот во Ал-Наср.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.