Џејмс: Новицки е најдобар странски играч во историјата на НБА

Џејмс: Новицки е најдобар странски играч во историјата на НБА

Ѕвездата на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, го нарече поранешниот напаѓач на Далас, Дирк Новицки, најдобар странски кошаркар во историјата на НБА.

Ѓурчиновски прв македонски младински првак во билијард

Ѓурчиновски прв македонски младински првак во билијард

Дванаесетгодишниот Андреј Ѓурчиновски е победник на првото Национално првенство за јуниори, категорија до 19 години во билијард организиран викендов од страна на Македонската федерација за билијард, а со поддршка на Агенцијата за млади и спорт.

Мбапе бара ПСЖ да го продаде Нејмар, да го ангажира Кејн и да го назначи Зидан за главен тренер

Мбапе бара ПСЖ да го продаде Нејмар, да го ангажира Кејн и да го назначи Зидан за главен тренер

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе поставил три услови под кои ќе остане во парискиот клуб.

Рома ги продолжува преговорите со Депај

Рома ги продолжува преговорите со Депај

Рома не се откажува од идејата да го ангажира напаѓачот на Барселона, Мемфис Депај, објави „Sport.es“.

Ѓоковиќ: Би сакал да играм што подолго, немам никакви бројки или ограничувања во мојата глава

Ѓоковиќ: Би сакал да играм што подолго, немам никакви бројки или ограничувања во мојата глава

Дваесет и еднократниот грен слем шампион Новак Ѓоковиќ одговори на прашање за можното пензионирање.

Лапорта: За две години ќе имаме поконкурентен состав

Лапорта: За две години ќе имаме поконкурентен состав

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта изјави дека каталонскиот клуб има намера да продолжи да го засилува тимот и да стане поконкурентен тим.

ФИФА, Македонија ја завршува годината на 65 место

ФИФА, Македонија ја завршува годината на 65 место

Македонската фудбалска репрезентација ќе ја заврши годината на 65.место во светот, на најновата ФИФА листа.

Лионел Меси ќе го продолжи договорот со Париз Сен Жермен

Лионел Меси ќе го продолжи договорот со Париз Сен Жермен

Лионел Меси стана светски шампион со Аргентина на Мундијалот во Катар, го одигра турнирот на кариерата и на нацијата и ја донесе толку посакуваната „Божица“. 35. годишниот фудбалер ги оствари сите соништа во фудбалот, но сепак ќе има што да...

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.