Трофејот од Мундијалот Меси им го посвети на навивачите и на Марадона

Трофејот од Мундијалот Меси им го посвети на навивачите и на Марадона

Капитенот на репрезентацијата на Аргентина, Лионел Меси, победата на Светското првенство во Катар им ја посвети на навивачите, но и на Диего Марадона.

Доделени годишните награди од Град Скопје за најдобрите во спортот

Доделени годишните награди од Град Скопје за најдобрите во спортот

Град Скопје и Сојузот на спортови на Скопје на пригодна свеченост им доделија награди на најуспешните спортисти за 2022 година во сениорска и младинска категорија, како и за најуспешен тренер, најуспешна спортска екипа, најуспешен спортист во категорија на лица со...

Репрезентација од Јужна Америка по десетти пат го освои СП, репрезентациите од Европа имаат 12 победи

Репрезентација од Јужна Америка по десетти пат го освои СП, репрезентациите од Европа имаат 12 победи

Победата на Аргентина на Светското првенство во 2022 година беше десетта за јужноамериканските селекциите во историјата на турнирот.

Хрватска го победи Мароко и ја освои бронзата на Светското првенство 2022

Хрватска го победи Мароко и ја освои бронзата на Светското првенство 2022

Репрезентацијата на Хрватска ја совлада селекцијата на Мароко во натпреварот за 3. место на Светското првенство 2022 година во Катар. Селекцијата на Хрватска победи со резултат 2:1.

СП 2022: Мароканската федерација поднесе жалба против судијата на натпреварот со Франција

СП 2022: Мароканската федерација поднесе жалба против судијата на натпреварот со Франција

Кралската мароканска фудбалска федерација (ФРМФ) поднесе жалба до ФИФА за судењето на полуфиналниот натпревар на Светското првенство во 2022 година против Франција (0:2).

Борис Бекер излезе од затвор

Борис Бекер излезе од затвор

Поранешниот светски рекет број еден Борис Бекер е ослободен од затвор. Оваа информација денес ја објави „PA Media“.

Франција противник на Аргентина во финалето на Светското првенство 2022

Франција противник на Аргентина во финалето на Светското првенство 2022

Франција е вториот финалист на Светското фудбалско првенство 2022. „Триколорите“ вечерва во Ал Хор ја оправдаа улогата на фаворит во полуфиналето со Мароко славејќи победа со 2:0.

Манчестер сити му понуди на Лајпциг 110 милиони евра, вклучувајќи бонуси за Гвардиол

Манчестер сити му понуди на Лајпциг 110 милиони евра, вклучувајќи бонуси за Гвардиол

Манчестер сити е заинтересиран за потписот на дефанзивецот на Лајпциг, Јошко Гвардиол.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.