Олимпискиот комитет на САД даде поддршка Русите да бидат примени на Олимпијадата во 2024 година

Олимпискиот комитет на САД даде поддршка Русите да бидат примени на Олимпијадата во 2024 година

Шефот на Националниот олимписки комитет на САД, Сузан Лајонс повика на прием на руски спортисти на Олимпијадата во Париз во 2024 година.

ПСЖ е подготвен да плати повеќе од 120 милиони евра за Белингем

ПСЖ е подготвен да плати повеќе од 120 милиони евра за Белингем

Пари Сен-Жермен не се откажа од борбата за потпис на играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џуд Белингем, објави „Ел Национал“.

Мароко прва селекција од Африка во историјата што се пласира во полуфинале на Светското првенство

Мароко прва селекција од Африка во историјата што се пласира во полуфинале на Светското првенство

Репрезентацијата на Мароко денес ја совлада селекцијата на Португалија со 1:0 во четвртфиналниот натпревар на Светското првенство 2022 година.

Нејмар го израмни рекордот на Пеле по голови за Бразил

Нејмар го израмни рекордот на Пеле по голови за Бразил

Напаѓачот на Бразил, Нејмар, го отвори резултатот во четвртфиналето на Светското првенство 2022 година против Хрватска.

Инфантино: Веќе не можеме да зборуваме за мали и големи тимови

Инфантино: Веќе не можеме да зборуваме за мали и големи тимови

Претседателот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, изјави дека групната фаза од Мундијалот во Катар била „најдобрата досега“ поради бројот на изненадувања, како и поради географската распространетост на репрезентациите кои се пласираа во осминафиналето.

Азар објави крај на репрезентативната кариера

Азар објави крај на репрезентативната кариера

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид и Белгија, Еден Азар објави повлекување од националниот тим.

СП 2022: Холанѓаните се релаксираа на јахта по пласманот во четвртфиналето

СП 2022: Холанѓаните се релаксираа на јахта по пласманот во четвртфиналето

Холандскиот национален тим изнајми јахта изминатиот викенд во Катар откако се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство.

Почина познатиот тениски тренер Болитиери

Почина познатиот тениски тренер Болитиери

Познатиот тениски тренер Ник Болитиери почина на 92 години, објави „Tennis World“.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.