Белорусинот Александр Позњак ново засилување за Работнички

Белорусинот Александр Позњак ново засилување за Работнички

Македонскиот фудбалски прволигаш Работнички се засили со белорускиот играч Александр Позњак.

Нејмар и Меси прогласени за најдобри играчи на Купот на Америка

Нејмар и Меси прогласени за најдобри играчи на Купот на Америка

Групата за техничка анализа при КОНМЕБОЛ прогласи двајца играчи за најдобри во Купот на Америка.

ЕВРО 2020: Англичаните не примија гол ниту по петтиот натпревар

ЕВРО 2020: Англичаните не примија гол ниту по петтиот натпревар

Репрезентацијата на Англија вечерва во Рим ја совлада Украина со 4:0 во четвртфиналето на ЕВРО 2020. Тимот на селекторот Герет Саутгејт сè уште нема примено ниту еден гол на турнирот.

Два златни медала за бенчерот Стаменковски на Европскиот шампионат во Одеса

Два златни медала за бенчерот Стаменковски на Европскиот шампионат во Одеса

Каменичкиот спортист Бошко Стаменковски, кој во изминатите неколку години успешно ја претставува државата во меѓународни рамки во „Пауер лифтинг”, со нов голем успех се враќа од Европскиот шампионат во Бенч-прес, кој викендов се одржа во Одеса, Украина.

ЕУРО2020: Швајцарија ја елиминира Франција на пенали

ЕУРО2020: Швајцарија ја елиминира Франција на пенали

Швајцарија го приреди вечерва најголемото изненадување досега на ЕУРО2020 елиминирајќи ја во осминафиналето Франција по подобро изведување пенали со 5:4, откако натпреварот по регуларниот дел и двете продолженија заврши 3:3.

Пандев: Жал ми е што не освоивме барем бод, но оваа генерација ќе има уште можности да ги израдува македонските навивачи

Пандев: Жал ми е што не освоивме барем бод, но оваа генерација ќе има уште можности да ги израдува македонските навивачи

Досегашниот капитен на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев изрази жалење што не се освои барем еден бод на ЕВРО 2020, но е уверен дека неговите досегашни соиграчи од националниот тим и во иднина ќе ги радуваат навивачите.

Италија со триумф над Швајцарија обезбеди осминафинале на ЕУРО2020

Италија со триумф над Швајцарија обезбеди осминафинале на ЕУРО2020

Италија е првиот осминафиналист на ЕУРО2020, откако „Азурите“ триумфираа вечерва над Швајцарија во Рим со 3:0 (1:0) и со шест бодови се првопласирани во групата А по воведните две кола.

За прв пат во историјата на НБА, тројца Европејци во идеалната пeторка

За прв пат во историјата на НБА, тројца Европејци во идеалната пeторка

За прв пат во историјата на НБА-лигата, тројца играчи од Европа беа вклучени во идеалната петорка на крајот на сезоната.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија