Познати сите двојки во плејофот од Лигата на Европа

Познати сите двојки во плејофот од Лигата на Европа

Сите двојки во плејофот од Лигата на Европа се веќе јасни.

Последниот македонски претставник, тетовска Шкендија синоќа загуби во Скопје од Тотенхем на Муруњсо 1:3 и со тоаги заврши настапите во евротурнирите.

Средбите се закажани за 1 октомври.

Еве ги паровите во плејофот:

 • Јанг Бојс (Швајцарија) – Тирана (Албанија)
 • Динамо Загреб (Хрватска) – Флора Талин (Естонија)
 • ЦФР Клуж (Романија) – Купс (Финска)
 • Арарат-Ерменија (Ерменија) – Црвена звезда (Србија)
 • Динамо Брест (Белорусија) – Лудогорец (Бугарија)
 • Сараево (Босна и Херцеговина) – Селтик (Шкотска)
 • Легија (Полска) – Карабах (Азербејџан)
 • Дандалк (Ирска) – Клаксвик (Фарски Острови)
 • Апоел Бир Шева (Израел) – Викторија Плзен (Чешка)
 • Розенборг (Норвешка) – ПСВ Ајндховен (Холандија)
 • АЕК Атина (Грција) – Волфсбург (Германија)
 • Базел (Швајцарија) – ЦСКА-Соифија (Бугарија)
 • Спортинг Лисабон (Португалија) – ЛАСК Линц (Австрија)
 • Шарлероа (Белгија) – Лех Позњан (Полска)
 • Рио Аве (Португалија) – Милан (Италија)
 • Копенхаген (Данска) – Риека (Хрватска)
 • Малме (Шведска) – Гранада (Шпанија)
 • Тотенхем (Англија) – Макаби Хаифа (Израел)
 • Слован Либерец (Чешка) – АПОЕЛ Никозија (Кипар)
 • Стандард Лиеж (Белгија) – Мол Фехервар (Унгарија)
 • Глазгов Ренџерс (Шкотска) – Галатасарај (Турција)