Куманово ангажира поранешен кошаркар на Лејкерс

Куманово ангажира поранешен кошаркар на Лејкерс

Македонскиот кошаркаршки прволигаш Куманово се засили со Американецот Џонатан Холмс, поранешен член на Лос Анџелес Лејкерс.

Холмс во 2015 година настапуваше во летната НБА-лига за Бостон Селтикс, а истата година стана дел од ЛА лејкерс, но не успеа да се наметне во првиот тим.

Во својата кариера Холмс бил член и на Барселона, Реал Кану и Макаби.

Куманово новата сезона ќе ја почне со големи амбиции и во домашното првенство и во регионалната Балканска лига (БИБЛ).