Елмас со гол ја почна новата сезона во Серија А

Елмас со гол ја почна новата сезона во Серија А

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас синоќа се запиша во листата на стрелците во победата на Наполи над Венеција со 2:0. Македонецот кој во игра влезе во 35. минута, голот го постигна во 73. минута.

Претходно, Лоренцо Инсиње донесе водство за домаќините.

Ова беше натпревар од првото коло во новата сезона на Италијанското фудбалско првенство.