ФК Работнички: Ренова покажа големина и спортско џентлеменство

ФК Работнички: Ренова покажа големина и спортско џентлеменство

Фудбалскиот клуб Работнички изрази јавна благодарност до ФК Ренова за помошта пред вчерашниот натпревар од 4.коло во Првата македонска лига.

-Изразуваме благодарност до ФК Ренова за одличниот прием во текот на натпреварот, но тоа што сакаме да го потенцираме е пријателскиот гест на клубот од Тетово пред почетокот на денешниот меч. Ренова покажа големина и спортско џентлеменство во моментите кога тоа му беше потребно на Работнички.

ФК Ренова испрати автобус како пријателска реакција на проблемите кои настанаа при нашето патување кон Тетово. Со тоа помогна да нема преголемо доцнење на стартот на натпреварот, а фудбалерите и стручниот штаб на Работнички безбедно стигнаа на ова гостување.

Ова е вистински пример на меѓусебно клупско почитување и израз на спортски фер-плеј и надвор од теренот, стои во соопштението на Работнички.

Натпреварот заврши нерешено 1:1.