Шкупи и го нанесе првиот пораз на Струга Трим Лум

Шкупи и го нанесе првиот пораз на Струга Трим Лум

Актуелниот шампион Шкупи, попладнево го победи лидерот на табелата во Првата македонска фудбалска лига, тимот на Струга Трим Лум со 1:0.

Дербито на 11. коло одиграно во населбата Чаир го реши Фреди Алварез со удар од 11 метри по еден сомнителен пенал во 57.минута.

Ова е прв пораз за Струга и петта победа за Шкупи во досегашниот дел од сезоната.

И покрај загубениот натпревар, Струга останува на водечката позиција на табелата во ПМФЛ со 25 бода, пред Шкендија која има 19, Шкупи е трет со 18 колку што има и четвртопласираниот Силекс.

 

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.