Фулам се извлече против Борнмут

Фулам се извлече против Борнмут

Фулам освои бод на домашен терен против Бормут, а Вулверхемптон со минимален резултат го победи Нотингем форест. Претходно Лестер и Кристал Палас одиграа 0:0.

Борнмут два пати водеше на „Крејвен котиџ“, против Фулам, но не успеа да победи. Блескаше поранешниот напаѓач на Ливерпул, Доминик Соланке со гол и асистенција.

Соланке погоди по само 62 секунди игра, израмни во 22.минута Диоп, а седум минути подоцна Соланке му асистираше на Лерма. Конечните 2:2, со седмиот гол во сезоната, ги постави Митровиќ од пенал.

На „Молину“, Вулвс кои се уште се без менаџер успеаја да го совладаат Нотингем форест со 1:0 (0:0).

Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Рубен Невес од пенал во 56. минута.

Гостите имаа шанса да постигнат и гол од пенал, во 79. минута, но олманот Жозе Са лесно го одбрани ударот на Бернан Џонсон.

 

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.