Трет пораз за ТФТ во АБА-2 лигата

Трет пораз за ТФТ во АБА-2 лигата

Македонскиот кошаркарски прволигаш ТФТ не успеа да ја забележи првата победа ниту во третиот свој настап во регионалната АБА-2 лига оваа сезона.

Подобри од ТФТ синоќа во Сараево беа кошаркарите на Златибор со резултат 90:76.

Во победничкиот тим се истакнаа Ѓуран со 22, Тадиќ со 20 и Протиќ со 19 поени. Костовски со 12 и Ташовски со 11 беа единствените со двоцифрен ефект во тимот од Тафталиџе.

Следен противник на ТФТ ќе биде Крка утре, за кога е закажан и натпреварот на вториот македонски претставник во АБА-2, Пелистер против Широки Брег.

 

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.