Втор пораз сезонава за лидерот во Премиер лигата

Втор пораз сезонава за лидерот во Премиер лигата

Водечкиот во англиската Премиер лига, тимот на Арсенал, попладнево загуби од Евертон со 1:0 во натпреварот од 22. коло.

Стрелец на единствениот гол на „Гудисон парк“ во Ливерпул беше Џејмс Тарковски во 60. минута.

„Топчиите“ загубија во Премиер лигата за прв пат од 4 септември 2022 година. Тогаш беа поразени од Манчестер јунајтед (1:3). Ова беше втор пораз за Арсенал во тековната сезона.

„Карамелите“ ја забележаа само четвртата победа и во моментов излегоа од „Зоната на испаѓење.

Арсенал го задржа водството во табелата во Премиер лигата со 50 бода, Евертон се искачи на 17. место со 18 бодови.

 

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.