Халанд прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите

Халанд прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите

Напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите на УЕФА.

Напаѓачот постигна пет гола во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите против Лајпциг.

Во гласањето на навивачите се одлучија за 22-годишниот Норвежанец беше пред Хакан Чалханоглу (Интер), Виктор Осимен (Наполи) и Карим Бензема (Реал Мадрид).

Халанд стана третиот фудбалер во историјата на Лигата на шампионите по Лионел Меси и Луиз Адриано.

 

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.