Одреден патот до финалето во Лига Европа и Конференциската лига

Одреден патот до финалето во Лига Европа и Конференциската лига

Со жрепка попладнево во седиштето на УЕФА во Нион се одредени двојките за четвртфиналето и потенцијалните полуфинални пресметки во второто и третото по ранг европско клупско натпреварување, Лига Европа и Конференциската лига.

ЛИГА ЕВРОПА, ЧЕТВРТФИНАЛЕ (13 И 20 АПРИЛ).

  • Манчестер јунајтед – Севиља, Јувентус – Спортинг, Баер Леверкузен – Унион Сент-Жил, Феенорд – Рома.

ПОЛУФИНАЛНИ ДВОЈКИ: (11 И 18 МАЈ):

  • Јувентус/Спортинг – Манчестер јунaјтед/Севиља
  • Феенорд/Рома – Баер Леверкузен/Унион Сент-Жил.

КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА, ЧЕТВРТФИНАЛЕ (13 И 20 АПРИЛ):

  • Лех Познањ – Фиорентина
  • Гент – Вест Хем
  • Андерлехт – АЗ Алкмар
  • Базел – Ница

ПОЛУФИНАЛНИ ДВОЈКИ (11 И 18 МАЈ):

  • Лех Познањ/Фиорентина – Базел/Ница
  • Гент/Вест Хем – Андерлехт/АЗ Алкмар.

Финалето во Лига Европа е на програмата на 31 мај на „Пушкаш арена“ во Будимпешта, додека завршниот натпревар во Лигата на конференции ќе се одигра на 7 јуни на „Еден Арена“ во Прага.

 

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.