Бислимовски: Сите процеси и чекори насочени кон сигурна и стабилна испорака на електрична енергија

Бислимовски: Сите процеси и чекори насочени кон сигурна и стабилна испорака на електрична енергија

Домашното производство на електрична енергија по први јануари, како и статусот и темпото за ангажирање на сите енергетски капацитети кои се на располагање во државава биле тема на денешниот редовен координативен состанок на Регулаторната комиисја за енергетика со енергетските компании...

Општина Чаир пренамени околу 20.000 евра како помош за семејствата на загинатите

Општина Чаир пренамени околу 20.000 евра како помош за семејствата на загинатите

Општина Чаир денеска на вонредна седница на советот одвои парични средства за семејствата на загинатите. Дури 16 од нив беа од оваа скопска општина. Станува збор за вкупна сума од околу 20 илјади евра.

Марш на ученици од ОУ „Исмаил Ќемали” во сеќавање на загинатите соученици во несреќата во Бугарија

Марш на ученици од ОУ „Исмаил Ќемали” во сеќавање на загинатите соученици во несреќата во Бугарија

Со солзи во очите и со голема тага ученици на ОУ „Исмаил Ќемали” во Чаир денеска организираа комеморативен марш од училиштето до Плоштадот Скендербег, оддавајќи им почит на загинатите соученици во вчерашната автобуска несреќа во Бугарија.

5 починати и 442 нови случаи на Ковид-19

5 починати и 442 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа.

Димитров онлајн во Белград на Конференција Отворен Балкан со Брнабиќ, Рама и Ескобар

Димитров онлајн во Белград на Конференција Отворен Балкан со Брнабиќ, Рама и Ескобар

Во Белград денеска во српскиот Парламент ќе се одржи Конференција „Отворен Балкан – Патот кон стабилизација, соработка и просперитет на регионот“, на која на политичкиот панел покрај српската премиерка Ана Брнабиќ, онлајн ќе учествуваат и вицепремиерот за европски прашања Никола...

ЕСМ ја крои новата цена, ќе поскапи ли струјата за домаќинствата?

ЕСМ ја крои новата цена, ќе поскапи ли струјата за домаќинствата?

ЕВН Хоум го продолжи тендерот за набавка на електрична енергија за потребите на домаќинствата.

Заев – Јанев: Заедно сме и во добро и во лошо

Заедно сме и во добро и во лошо, ние сме први соседи, за мене братски народи и секојпат треба да се најдеме и помагаме.

490 нови случаи на Кoвид-19 во земјава, починати се 9 лица

490 нови случаи на Кoвид-19 во земјава, починати се 9 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија