„Гугл“ претстави нов изглед на „Г-мејл“

„Гугл“ претстави нов изглед на „Г-мејл“

Како што вети „Гугл“, новиот изглед на „Г-мејл“ полека се шири кај сите корисници низ светот.

Истражувањата откриваат дали треба да јадеме овошје пред или после оброк

Истражувањата откриваат дали треба да јадеме овошје пред или после оброк

Во текот на летните денови, лесна и освежителна храна е прв избор. Тогаш јадеме повеќе овошје и зеленчук, и се чувствуваме подобро и поздраво.

Лекови кои ги пиеме на своја рака, а никако не смееме

Лекови кои ги пиеме на своја рака, а никако не смееме

Несоницата или лошиот сон може да го зголемат ризикот од дебелина, висок крвен притисок и дијабетес. Но колку е здраво да се пијат апчиња за спиење?

Дали црниот леб е навистина поздрав од белиот?

Дали црниот леб е навистина поздрав од белиот?

Лебот е незаменлива храна која се користи во целиот свет. Постојат различни видови леб, но најчесто се консумира црн и бел леб.

Истражување: Помалку сол за поздрави бубрези и срце

Истражување: Помалку сол за поздрави бубрези и срце

Според официјални податоци, околу 90.000 Американци годишно умираат од болести поврзани со бубрезите, коешто го надминува бројот поврзан со ракот на простата и на дојка. Ново истражување посочува неколку фактори за тоа – гените, како и секојдневните навики на јадење,

Грешка која ја правите при правњето утринско кафе која може да ви го наруши здравјето

Грешка која ја правите при правњето утринско кафе која може да ви го наруши здравјето

Дали ви се случило наутро, полубудни, да ставите вода во ѓезве со кафе и да го заборавите, така што водата не само што врие, туку ја преполовuva својата количина.

Студија: Инфекцијата со Ковид го зголемува ризикот од згрутчување на крвта до шест месеци

Студија: Инфекцијата со Ковид го зголемува ризикот од згрутчување на крвта до шест месеци

Луѓето кои биле инфицирани со коронавирусот се соочувале со зголемен ризик од развој на тешки крвни згрутчувања до шест месеци по инфекцијата, дури и оние случаи што покажале благи симтоми на Ковид-19, се наведува во студијата што денеска ја објави...

Дали веганите се хранат поздраво од оние кои јадат месо?

Дали веганите се хранат поздраво од оние кои јадат месо?

Еднојајчените близнаци Хуго и Рос Тарнер учествувале во експеримент којшто траел 12 недели. Целта била проверка околу тоа – дали веганската исхрана е поздрава од онаа со месо и производи од животинско потекло?

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија