Nga nesër shi, bubullima dhe erë të fortë

DPHM për nesër njofton që do të ketë shi, stuhi lokale, bubullima dhe erë të fortë me shpejtësi mbi 60 kilometra në orë.

Reshjet e shiut pritet të jenë më të rënda në pjesët juglindore dhe të arrijnë mbi 35 litra për metër katrorë

Temperaturat e mëngjesit do të arrijnë nga gjashtë deri 14 gradë dhe temperaturat ditore nga 10 deri 16 gradë Celsius.

Pastaj, gjatë javës, do të ketë periudhë me mot të ndryshueshëm, me re dhe me mjegull nëpër disa lugina.