Ylli i Chelseat Oscar kalon në Kinë

Ylli i Chelseat Oscar kalon në Kinë

Chelsea dhe Shanghai SIPG kanë arritur marrëveshje për transferimin e Oscarit.

Maqedonia dhe Shqipëria humbin pozita në renditjen e FIFA-s

Maqedonia dhe Shqipëria humbin pozita në renditjen e FIFA-s

Shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen më të re të kombëtareve botërore dhe në këtë listë, Maqedonia ka rënë për shtatë pozita, nga 157 në të 162 dhe tani është në shoqëri të kombëtareve amatore...

Bayern Munchen në kreun e Bundesligës

Bayern Munchen në kreun e Bundesligës

Skuadra surprizë e këtij sezoni në Bundesligë, nuk i ka bërë dot ballë kampionëve të Bayern Munchen që shpallen kampionë dimri pasi shkatërruan 3-0 rivalët e Leipzig.

Dhurata Hap Dyert E Miqësive Të Shëndosha Dhe Të Palëkundura

Dhurata Hap Dyert E Miqësive Të Shëndosha Dhe Të Palëkundura

Dhurata është eliksir i mrekullueshëm që forcon marrëdhëniet në mes njerëzve, largon thyerjet dhe forcon lidhjet e dashurisë ndaj njërit-tjetrit.

Lufta kundër korrupsionit, kusht paraprak për tu bërë pjesë e BE-së

Lufta kundër korrupsionit, kusht paraprak për tu bërë pjesë e BE-së

Përderisa BE-ja, është duke bërë rregullime të një pas njëshme për të rrëzuar korrupsionin në minimum, edhe shteteve kandidate për anëtarësim në BE, këtë sfidë ua kërkon si një ndër kushtet më të rëndësishme në rrugën për t'iu bashkangjitur BE-së.

Pesë të mirat shëndetësore që përfitoni nga një grusht bajamesh

Pesë të mirat shëndetësore që përfitoni nga një grusht bajamesh

Bajamet përmbajnë disa vlera shëndetësore, ndër to ekspertët kanë veçuar këto:

AKTIVITET LETRAR PËR NDERË TË ESAD  MEKULIT

AKTIVITET LETRAR PËR NDERË TË ESAD MEKULIT

Aktiviteti i radhës i Klubit të Shkrimtarëve “OENEUM” – Tetovë, më 18.12 2016, organizoi Akademi Përkujtimore, kushtuar 100 vjetorit të lindjes së poetit Esad Mekuli.

Monografi Për Klubin E Karatesë Fati “Të Jesh I Pari”

Monografi Për Klubin E Karatesë Fati “Të Jesh I Pari”

Gazetari i sportit Shaban Sinani, në bashkëpunim me pedagogen, ish gazetaren Sadije Aliti kanë botuar monografinë “TË JESH I PARI” një monografi kushtuar klubit të karatesë Fati, prej ku kanë dalë edhe kampion Evrope dhe kampion bote.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni